niedziela, 9 kwietnia 2017

Jak być szczęśliwym człowiekiem?Kto nie chciałby być szczęśliwy? No właśnie, każdy by chciał. A czy każdy jest? Wątpię. Co właściwie oznacza "być szczęśliwym"? Dla wielu oznacza to, że byliby bogaci, mieszkali w wilii z basenem i nie musieliby pracować. Ale czy to naprawdę zagwarantowałoby im szczęście? Również wątpię. Skoro ktoś nie potrafi wykrzesać szczęścia z tego co ma, no nawet największe miliony mu w tym nie pomogą. W dalszej części wpisu o tym, jak uczynić ze swojego życia szczęśliwsze życie.


Czy szczęścia można się nauczyć? 

Można nauczyć się, aby chwytać w ciągu dnia chwile, dające szczęście. Można nauczyć się, wybierać drogi, na których spotka nas coś dobrego. Można nauczyć się patrzeć tak, by widzieć szczęście. Można zachowywać się tak, by być szczęśliwym. Samego szczęścia się nie nauczysz, całej reszty już tak.

Ja jestem szczęśliwa. Mimo, że wielu rzeczy mi brakuje, ale potrafię dostrzec szczęście, w tym co już mam. Cała reszta przyjdzie z czasem. 

Jakie są moje sposoby na bycie szczęśliwym?


Codziennie zrób coś dla siebie

Coś małego, drobnego, co pozwoli Ci poczuć się lepiej. Ładniejsza niż zwykle fryzura, lepszy makijaż, pomalowane paznokcie, spotkanie z koleżanką, spacer, czytanie książki czy zaległy odcinek serialu. Chwila dla siebie. Tylko i wyłącznie dla siebie, z której będziesz czerpać 100%.

Posprzątaj przestrzeń wokół siebie

W bałaganie nie da się żyć. Chociaż sama mam problem z utrzymaniem porządku, to mimo wszystko się staram, żeby jakoś ogarnąć. Ciężko będzie się skupić na odpoczynku, jeżeli gdzieś w podświadomości masz myśl, że dom jest do posprzątania.

Zjedz coś zdrowego

Nie mówię tu o zmianie całej diety na zdrową. Nie każdy chce i nie każdy ma taką potrzebę, chociaż to nigdy nie zaszkodzi. Ale zjedzenie codziennie czegoś zdrowego z pewnością sprawi, że samopoczucie będzie lepsze, a wtedy łatwiej poczuć szczęście. Najlepszym sposobem na włączenie zdrowego jedzenia do menu są koktajle owocowo-warzywne. Idealne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy ktoś twierdzi, że nie ma czasu na zdrowe posiłki.

Przestań marudzić

O marudzeniu pisałam Wam już tutaj. To chyba ulubione zajęcie niektórych ludzi. A to z pewnością nie pomaga w dostrzeganiu szczęścia. Ani słuchanie marudzenia, ani marudzenie.

Nie zazdrość

W zasadzie to nie rozumiem ludzi, którzy zazdroszczą czegoś innym. Przecież nikomu nic z nieba nie spadło, a nawet jeśli, to też nie jest to powód do zazdrości. Każdy ma to, na co zapracował. Wiele ludzi ma więcej czy lepiej, ale co tu da zazdrość? Lepiej zabrać się do roboty i pracować, by też coś mieć.

Zaadoptuj zwierzaka

One potrafią dać naprawdę dużo szczęścia. Kot, pies, a może jeszcze inne zwierzaczek. Mój kot daje mi dużo radości, gdy przychodzi "stuknąć" mnie łebkiem albo przychodzi się przytulać. Nie ma nic lepszego niż zwierzak, który kocha swoim całym zwierzęcym serduchem.
Jesteście szczęśliwi? Może macie inne sposoby, aby stać się szczęśliwszym? Podzielcie się w komentarzu, chętnie poczytam, jak to jest u Was.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz