piątek, 1 lipca 2016

5 blogów, które musisz znać prowadząc bloga

Witam w lipcu!

Z racji tego, że to miejsce staje się dla mnie z dnia na dzień coraz ważniejsze, staram się poświęcać mu jak najwięcej czasu. Można powiedzieć, że w każdym wolnym dniu przekopuję Internet, aby znaleźć porady o upiększaniu bloga. Zresztą, nie tylko o upiększaniu, a po prostu o blogowaniu. I naprawdę jestem pod wrażeniem ile rzeczy można zrobić, aby blogowanie było przyjemniejsze, łatwiejsze, a sam blog był piękny, zachęcający i zapadający w pamięć. Mimo, że przede mną długa i daleka droga, to przynajmniej wiem, że są blogi, z których można chłonąc wiedzę jak gąbka wodę. Dzisiaj przedstawię kilka blogów, które stały się dla mnie skarbnicą wiedzy i inspiracją. Wszystkie przedstawione poniżej blogi są niezwykle piękne, a czytanie ich to sama przyjemność.

Blogi, które musisz poznać będąc blogerem


Zdjęcia na blogu, informacje o ciasteczkach i skąd czerpać tematy, kiedy nie masz weny

Na bloga Eweliny trafiłam przypadkowo, szukając w Internecie jak zmienić wygląd powiadomienia o ciasteczkach. Aż mi głupio, że nie znałam go szybciej. Przy okazji dowiedziałam się, że trzeba zmniejszać zdjęcia oraz jak to zrobić, nie tracąc na jakości. I oczywiście ogrom innych informacji. Jak nie wiesz co zrobić, żeby Twój blog był piękniejszy, u Eweliny z pewnością odnajdziesz odpowiedź.


Wprawdzie bloga Karoliny obserwuję od dłuższego czasu, ale do tej pory nie był moim źródłem czerpania wiedzy na temat blogowania. Dopiero niedawno zupełnie przepadłam na jej blogu w kategorii "Kącik blogerki", kiedy czytałam o seo. Ponadto mnóstwo pięknych szablonów, jeszcze więcej blogowych informacji oraz comiesięczne karoLINKI, gdzie Karolina zamieszcza najciekawsze blogowe wpisy innych blogerów. 


Ten blog również jest dla mnie ostatnim odkryciem. Dowiedziałam się, że można zrobić sobie audyt seo na blogu oraz, co ważniejsze, jak ten audyt zrobić. Z kolei z audytu dowiedziałam się ile jeszcze jest do poprawy. Druga ważna informacja z bloga Moniki - jak za darmo zwiększać zasięgi na Facebook'u. No, kto powie, że te informacje się nie przydadzą? Po jeszcze więcej idź do Moniki.


Natalia jest chyba mistrzem fotografii. Naprawdę. Robi najpiękniejsze zdjęcia jakie widziałam, i jakby tego było mało, to na swoim blogu dzieli się informacjami jak takie zdjęcia robić i obrabiać. Można czytać i czytać i chyba nigdy nie będzie mało. Poza fotografią podpowiada jeszcze jak prowadzić bloga, czyli najważniejsze rzeczy do zrobienia na początku blogowania, jak zrobić newsletter i wiele innych ciekawostek. 


Blog Beaty (mojej imienniczki ;)) był chyba pierwszym blogiem z którego czerpałam wiedzę odnośnie pisania bloga. Od niej uczyłam się podstaw, takich jak wgrywanie szablonu na bloggera i wiele innych estetycznych rzeczy. Poza tym Beata mówi czy warto pisać bloga oraz podpowiada jak tworzyć dobre teksty. Innym blogerom pomaga w promowaniu się dzięki linkowym party, które często organizuje. Dla mnie to zawsze będzie ważnym blog, ze względu na sentyment, że dzięki Beacie, która go prowadzi udało mi się założyć swoje miejsce w sieci i wytrwać w pisaniu.

A Wy, z których blogów czerpiecie wiedzę, odnośnie blogowania? A może sami prowadzicie blog, który pomaga innym blogerom? Piszcie w komentarzach, chętnie zajrzę na inne blogi, które są blogową skarbnicą wiedzy.

Pozdrawiam
Czekoladowa
co zrobić, żeby mieć ładny blog

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz