piątek, 8 kwietnia 2016

Wroclove, czyli wycieczka po Wrocławiu

Witam!

Dzisiaj post o Wrocławiu, czyli mieście zakochanych. O najpiękniejszym mieście na świecie ;)

Pierwszy raz do Wrocławia pojechaliśmy w zeszłym roku. Niemal od razu wiedzieliśmy, że to nie jest ostatni raz i że musimy tam wrócić. W tym roku pojechaliśmy ponownie, aby na nowo odkrywać piękno tego miasta. W tym poście zabieram Was na wycieczkę i opowiem Wam co warto zobaczyć we Wrocławiu. Planuję przygotować jeszcze jeden post, o tym, gdzie warto zjeść czy wypić kawkę. Zaczynajmy!

Najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu

1. Most Tumski

Wrocław z pewnością kojarzy się głównie z zakochanymi parami wieszającymi kłódki. To właśnie na tym moście wiszą setki albo tysiące kłódek powieszonych przez zakochane pary. Kluczyk od zamkniętej kłódki wrzuca się do Odry. Most wygląda naprawdę niesamowicie. Oczywiście nie brakuje na nim również naszej kłódki, która spokojnie wisi tam od zeszłego roku. Mając szczęście można zobaczyć latarnika, który w rejonie mostu Tumskiego zapala latarnie kiedy zaczyna się ściemniać. 
ogromna ilość kłódek zawieszonych przez zakochanych na moście Tumskim
Wrocławski latarnik zapalający latarnię

2. Zoo

Wrocławskie Zoo z pewnością zasługuje na odwiedziny. Znajduje się tam ponad 10 tysięcy zwierząt na 33 hektarach powierzchni zoo. Aby zobaczyć całe zoo warto zarezerwować sobie cały dzień. Ogromne wrażenie robi Afrykarium, w którym oprócz obejrzenia nietypowych gatunków zwierząt można poczuć się jak na Madagaskarze i zobaczyć m.in. leniwce. Ciekawym pomysłem jest też motylarnia, w której latają kolorowe motyle.

3.Stary Rynek

Bez wątpienia jest to serce miasta. Nie można być we Wrocławiu i nie wstąpić na Stary Rynek. Bardzo urzekło mnie życie tego miasta. Na rynku ciągle coś się dzieje. Z jednej strony polityczne demonstracje (przebiegające spokojnie, bez żadnych bójek), z drugiej zaś śpiewająca parada wysławiająca szatana (podejrzewam, że to jakaś sekta, chociaż nie mam pojęcia co to było). Naprawdę niesamowite jest życie w sercu miasta.
widok na stary rynek we Wrocławiu


4. Ogród Japoński

Piękne miejsce. Otwarte jest od 1 kwietnia, więc w zasadzie byliśmy zaraz po otwarciu, toteż wszystko było jeszcze zielone. Latem z pewnością wszystkie rośliny są kolorowe, co wygląda jeszcze piękniej. Chociaż taki zielony, dopiero zakwitający jest również piękny. Obok Ogrodu znajduje się największy park we Wrocławiu, czyli Park Szczytnicki. Również piękne, zielone miejsce. Idealne na odpoczynek i wyciszenie. Dla mnie wyjątkowe miejsce, gdyż właśnie w tym parku przyjęłam oświadczyny.

Widoki w pięknym, wrocławskim ogrodzie japońskim

5. Panorama Racławicka

To również charakterystyczny punkt Wrocławia. Ogromny obraz o wymiarach 1500 x 11400 cm namalowany pod kierunkiem Wojciecha Kossaka i Jana Styki przedstawiający Bitwę pod Racławicami. Naprawdę warto zobaczyć, nawet jeżeli ktoś sztuką się nie interesuje. Obraz jest imponujący, a lektor potrafi zainteresować opowiadając o obrazie.
fragment wrocławskiej Panoramy Racławiciej


6.Wieża widokowa Sky Tower

Na ten punkt widokowy chcieliśmy wjechać już w ubiegłym roku, jednak brak czasu nam na to nie pozwolił. W tym roku Sky Tower stał się obowiązkowym punktem wycieczki. Wjazdy odbywają się co pół godziny. Mimo, że taras widokowy znajduje się na 49-tym piętrze, to wjazd trwa dosłownie chwilę. Widoki są za to przepiękne. Z wysokości ponad 200 m n.p.m. doskonale widać całe miasto. Warto zaznaczyć, że jest to najwyższy punkt widokowy w Polsce. Planuję jeszcze wjechać tam kiedy na zewnątrz będzie ciemno. Widoki z pewnością muszą być jeszcze piękniejsze. 
widok na Wrocław  z wieży widokowej Sky Tower


7. Hala Stulecia

To również dość charakterystyczne i ciekawe miejsce. Niestety w środku nie miałam okazji jej zwiedzać, ale istnieje taka możliwość. Obok Hali jest wielka fontanna, która włączana jest dopiero latem. Chciałabym zobaczyć ją włączoną, gdyż po jej rozmiarach wnioskuję, że jest piękna. 
widok na Halę stulecia


Ponadto będąc we Wrocławiu warto odwiedzić Kościoły i Katedry, których jest sporo, ale są naprawdę piękne. Warto zobaczyć Katedrę Św. Marii Magdaleny, gdzie można wejść na Most Pokutnic, czyli punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno Wrocławia. Warto też przejść się ulicą Katedralną i wstąpić do Katedry Św. Jana Chrzciciela. Warto też wstąpić do Dzielnicy Czterech Świątyń, czyli miejsca, gdzie w niedalekiej od siebie odległości, położone są Świątynie czterech wyznań, czyli Cerkiew prawosławna, rzymskokatolicki Kościół, ewangelicko-augsburski Kościół oraz synagoga.
widok z Mostu pokutnic we Wrocławiu

Katedra św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu

Poza tym polecam również spacer wyremontowanym bulwarem nadodrzańskim oraz spacer na wyspę Słodową
Ciekawym elementem Wrocławia są też rozstawione po całym mieście krasnale. Te małe ludziki wywołują uśmiech na twarzy i z pewnością przypominają o tym, że jesteś właśnie w tym, a nie innym mieście. Zamieszkują różne przedziwne miejsca, a wokół nich narodziło się sporo legend.
Wrocławski krasnal

Jak widać Wrocław to miejsce w którym jest sporo miejsc do zobaczenia. Warto tam pojechać, chociażby na weekendowy wyjazd. Dla mnie już na zawsze będzie wyjątkowym miejscem, właśnie z okazji zaręczyn.

Pozdrawiam,
Czekoladowa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz