sobota, 14 listopada 2015

Tragedia w Paryżu / Pomysły na prezent na Chrzest Św.

Witam.

Ciężko uwierzyć mi w to co się dzieje. Tyle zła i nienawiści. Co kieruje ludźmi czyniącymi to zło? Nie dociera do mnie, że to tak blisko. W Europie, w tej samej Europie, w której my żyjemy. To tak blisko nas. Wiele z nas jeździ tam na wakacje. Przecież to dotyczy nas samych. Taka tragedia. I nie chcę przez to powiedzieć, że zło, które dzieje się na innym kontynencie nas nie dotyczy. Dotyczy tak samo. Tylko ta bliskość jest przerażająca. To zło jest przerażające. Za wszystkich tych niewinnych, co zginęli tej nocy poświęćmy jedną modlitwę, bądź chociaż chwilkę ciszy.


Dzisiejszy post miał być o propozycjach prezentów na Chrzest Św. dla dziecka w związku z Chrztem, na który się wybieramy. Ciężko się pisze ten post ze względu na wyżej wspomnianą tragedię, jednak postaram się go dokończyć. Moim zdaniem, Chrzest Św. to sakrament dziecka, dlatego prezent powinien być pamiątką dla niego. Nie jestem przekonana do wręczania pieniędzy na tę uroczystość czy nawet zabawek, gdyż z tego dziecko wyrośnie. Chrztu dziecko nie będzie pamiętać, dobrze więc aby miało z tego dnia pamiątkę. Matką chrzestną miałam zaszczyt być już dwa razy, mój P. teraz będzie drugi raz, więc kilka prezentów już wybierałam. Oto kilka propozycji prezentów, które są mniej lub bardziej użyteczne, a z pewnością będą pamiątką na zawsze. 1. Medalik

Medalik to moim zdaniem bardzo dobry prezent na Chrzest Św. Skoro rodzice zamierzają ochrzcić dziecko, z pewnością dziecko będzie wychowywane w wierze katolickiej. Medalik będzie na pewno pamiątką z tego dnia, a ponadto dziecko będzie mogło go nosić od dzieciństwa praktycznie na zawsze. Możemy zdecydować się na sam medalik lub medalik z łańcuszkiem. Wybór jest ogromny, możemy wybrać te wykonane ze złota, ze srebra czy pozłacane. Nie należy jednak wybierać krzyżyków na prezent. 

2. Pamiątkowa łyżeczka

Spotkałam się z pomysłem zakupu pamiątkowej srebrnej łyżeczki. Tutaj wybór też jest ogromny, istnieje wiele modeli takich łyżeczek. Niektóre są z a'la zegarem, na którym ustawia się godzinę narodzin dziecka. Ponadto na łyżeczce można wygrawerować datę czy imię dziecka. Łyżeczki znajdują w eleganckim opakowaniu, na którym od wewnątrz też można wypisać życzenia. Może i mało praktyczny prezent ale z pewnością pamiątkowy.

3. Pamiątkowy smoczek

Ciekawą propozycją są też srebrne pamiątkowe smoczki. Z reguły mają miejsce, żeby włożyć pierwszy ząbek. Możemy wybrać te całe srebrne, bądź te z elementami różu lub niebieskiego, zależnie od płci dziecka. Ponadto na takim smoczku również możemy wygrawerować imię czy datę. Zapakowane są w eleganckie pudełeczko w kształcie smoczka. Bardzo ładnie się prezentują i z pewnością będą pamiątką Chrztu.

4. Pismo Święte

Moim zdaniem każda katolicka rodzina Pismo Święte powinna mieć w domu. Z pewnością Pismo Święte dla dzieci będzie dobrym wprowadzeniem dziecka w życie katolickie. Istnieją nawet Biblie dla dzieci z puzzlami do układania, z pewnością będzie to dobre zapoznanie dziecka z Religią poprzez zabawę.

5. Biżuteria

Jeżeli wiemy, że dziecko ma przekłute uszy możemy kupić kolczyki. Ważne, aby kolczyki dla dzieci były ze złota, gdyż wrażliwe uszka dziecka mogą nie tolerować innych materiałów. Sprawdzi się też inna biżuteria np. bransoletka. O ile kolczyki to prezent typowo dla dziewczynki, bransoletkę możemy kupić nawet chłopcu. Dziecko może nosić taką biżuterię, a później będzie miało pamiątkę bądź będzie nosiło nadal.

A Wy jakie prezenty wybieracie na Chrzest? 

Pozdrawiam
Czekoladowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz