środa, 4 listopada 2015

Moja książkowa wishlista

Witam, 

Dzisiejszy wpis będzie o mojej książkowej wishliście. Książki kocham praktycznie od zawsze. Pamiętam, że już jako mała dziewczynka uwielbiałam oglądać książki, pakować je do plecaczka, czy udawać, że czytam. Literki poznałam bardzo szybko, bo już jako 5-latka płynnie czytałam, a w zerówce pani "wynajmowała" mnie do czytania bajek innym dzieciom. Miłość do książek pozostała do dzisiaj i przy odrobinie czasu po prostu je pochłaniam. Przygotowałam na dzisiaj listę książek, które chciałabym przeczytać, a ponadto posiadać w swoich zbiorach ;) Zapraszam do czytania dalej ;)
1. Bobbi Brown - Perfekcyjny makijaż

Tę książkę chciałabym przeczytać ze względu na moją miłość do kosmetyków i do samego makijażu. Myślę, że dzięki niej mogłabym nauczyć się ciekawych makijaży czy po prostu dowiedzieć się różnego rodzaju ciekawych i przydatnych informacji. Myślę, że nie jest to książka, którą wystarczy raz przeczytać i warto ją posiadać ze względu na dużą ilość informacji oraz ciekawe zdjęcia, które z pewnością inspirują ;)

2. Ewa Grzelakowska-Kostoglu - Red Lispstick Monster

Tutaj raczej powtórzyłabym się z punktem wyżej. Jestem głodna ciekawych porad i inspiracji i myślę, że ta książka (jak i ta wyżej) zaspokoją mój głód (przynajmniej na jakiś czas).

3. Richard Phillips, Stephan Talty - Kapitan. Na służbie

Chęć przeczytania tej książki jest we mnie odkąd obejrzałam film Kapitan Phillips. Pamiętam, że zapierałam się przed obejrzeniem tego filmu, kiedy to mój P. chciał go włączyć w drodze do Rzeszowa. Sama nie wiem dlaczego tak się przed nim broniłam, bo film okazał się jednym z lepszych filmów jakie widziałam w życiu (chociaż generalnie oglądam raczej mało filmów). Nawet doprowadził mnie do łez. Film opowiada o wspaniałym człowieku, kapitanie statku, na podkład którego wtargnęli somalijscy piraci. Niesamowita jest odpowiedzialność kapitana za swoich ludzi, który wolał zostać zakładnikiem niż narażać pozostałych członków załogi. A najbardziej poruszające jest to, że historia wydarzyła się naprawdę. Polecam obejrzeć, chociaż zazwyczaj wolę najpierw przeczytać książkę. Mam nadzieję, że będzie ona tak samo dobra jak film, a może nawet i lepsza.

4. Todd Burpo - Niebo istnieje... naprawdę

O tej książce dowiedziałam się z bloga  Fashionelki. A ponieważ lubię książki o tematyce życia po śmierci, postanowiłam, że chcę ją przeczytać. Niestety nie było w Empiku, a na zamówienie jeszcze nie znalazłam czasu. Podobno książka zmusza do refleksji, a czasami warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć nad życiem. 

5. Philippe Pozzo di Borgo - Drugi oddech

O istnieniu tej książki dowiedziałam się również po obejrzeniu filmu Nietykalni. Film opowiadał o mężczyźnie, który posiadał w życiu wszystko, jednak wypadek sprawił, że został przykuty do wózka. Do opieki zatrudnił zwykłego chłopaka, żyjącego niezbyt zgodnie z prawem i oczekiwaniami innych ludzi. Opowiada o zderzeniu dwóch różnych kultur. Bardzo jestem ciekawa tej książki. Podobnie jak w punkcie 3, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepsza od filmu.

Ciekawa jestem, czy czytałyście już może którąś z wymienionych książek? Polecacie? A może znacie inne warte przeczytania książki? 

Pozdrawiam 
Czekoladowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz