niedziela, 22 listopada 2015

22 powody, za które kocham życie

Witam.

Upływający czas spowodował, że tydzień temu skończyłam po raz piąty 18 lat (o Matko, kiedy to zleciało?). Przez te 22 lata życia mogę śmiało powiedzieć, że.... kocham życie! Zdecydowanie jestem jedną z tych osób, które urodziły się we właściwym miejscu i czasie i jest mi bardzo dobrze z tym, że żyję. Dzisiaj przygotowałam 22 powody, dla których kocham życie. Zapraszam do czytania i mam nadzieję, że Wy także podzielacie moje zdanie, że warto żyć bo życie jest piękne.


22 powody, za które kocham życie:

1. Za piękne, gorące lato. Jestem niezwykle ciepłolubną osobą, a lato to moja ukochana pora roku. Nie wyobrażam sobie życia, kiedy nie byłoby gorącego słońca i biegania w krótkich spodenkach. 
2. Za to, że jestem Polką. Może i nasz kraj nie jest krainą mlekiem i miodem płynącą. Może i w innych krajach ludziom żyje się lepiej. Ale ja jestem dumna z naszego Państwa i dumna z tego, że tutaj się urodziłam. To piękny kraj. Gdzie żyć jak nie tutaj?
3. Za to, że mieszkam nad morzem. Mieszkam w najpiękniejszym mieście w Polsce!
4. Za to, że jestem kobietą. Gdyby można było wybierać jakiej chce się urodzić płci, z pewnością wybrałabym bycie kobietą. Uwielbiam to, że mogę się malować, nosić sukienki czy po prostu być tą "delikatniejszą" płcią.
5. Za to, że mam wspaniałą mamę. Kocham Cię mamo.
6. Za cudownego mężczyznę. Jesteś najlepszym mężczyzną na świecie.
7. Za wszystkich cudownych ludzi, których znam. Życie daje nam poznać przeróżnych ludzi. Mi na szczęście w większości dało poznać fajne i ciekawe osoby, które sprawiają, że moje życie jest jeszcze ciekawsze.
8. Za to, że wymyślono czekoladę. Nie wiem czy ktoś bardziej kocha czekoladę niż ja. Jestem czekoladożercą, zwłaszcza jeżeli chodzi o białą czekoladę.
9. Za wszystkie piękne rzeczy, które istnieją. Lubię otaczać się pięknymi przedmiotami. Czasami nie mogę się nadziwić, że coś jest aż tak piękne.
10. Za to, że istnieją książki. Bez książek nie potrafiłabym żyć. Uwielbiam książki już od dziecka, a w księgarniach czy bibliotekach mogłabym spędzać mnóstwo godzin.
11. Za wspaniale miejsca, do których można podróżować. Lubię podróże. Lubię odkrywać nowe miejsca, a później do nich wracać i patrzeć jak się zmieniły. Lubię patrzeć na piękne widoki. Cieszę się, że na świecie jest tyle miejsc, do których można pojechać.
12. Za to, że zostają nam wspomnienia. Wyobrażacie sobie jakie byłoby życie, gdyby nie były dane nam wspomnienia? Przeżyć coś pięknego i nie móc tego wspominać. Straszne. Chociaż czas mija niezwykle szybko, i wszystkie piękne chwile trwają za krótko, warto docenić to, że możemy je pamiętać.
13. Za uśmiech dzieci. Czy jest coś bardziej szczerego niż uśmiech dzieci? Uwielbiam kiedy dzieci się śmieją. Robią to niezwykle szczerze i jest w tym coś wyjątkowego.
14. Za muzykę. Muzyka potrafi poprawić humor, zmienić atmosferę, motywować, zachęcać i relaksować, potrafi po prostu działać cuda. Nie da się bez niej żyć,
15. Za to, że jestem zdrowa. To w życiu najważniejsze. Bez zdrowia za dużo nie poszalejemy, dbajmy o nie!
16. Za możliwość rozwijania swoich pasji. Świat stoi otworem i dzisiaj można spełniać wszystkie swoje marzenia i rozwijać swoje pasje. Niektórzy powiedzą, że do tego trzeba pieniędzy. Nieprawda, trzeba chęci. Pieniądze raz są raz nie ma, a pasja będzie zawsze.
17. Za piękne zapachy. Bardzo się cieszę, że dane jest nam czuć zapachy, które nas otaczają. Uwielbiam, kiedy miejsce w którym przebywam pięknie pachnie.
18. Za wszystkich niezwykłych ludzi na świecie. Nie chodzi tu o te niezwykłe osoby z życia codziennego. Tylko te, które sprawiły, że świat jest dziś taki, a nie inny. Za wszystkich naukowców, odkrywców. Jak by świat wyglądał, gdyby nie było tych ludzi przed nami?
19. Za Święta Bożego Narodzenia. Choć wiele ludzi ich nie cierpi, ja je uwielbiam. Są magiczne. I chociaż niejedne Święta nie były takie jak bym tego pragnęła to one dla mnie dalej mają w sobie magię.
20. Za możliwość robienia niespodzianek. Uwielbiam niespodzianki. Uwielbiam je robić innym i lubię je sama dostawać. Fajne w życiu jest to, że możemy je robić. Te pozytywne oczywiście.
21. Za mnóstwo pysznych potraw. I za to, że ciągle można wymyślać nowe. I można je jeść tak często, jak się tylko ma ochotę.
22. Za to, że mogę tu pisać! I chociaż to dopiero początek tego miejsca, to to, że dziś tutaj pisze, oznacza tylko tyle, że mam motywację, że nie zrezygnowałam, i że wiem, że ktoś tutaj zajrzy.


Dobrnęliście do końca? Może i nie są to wyszukane powody, ja jednak jestem wieczną optymistką, i doceniam wszystkie pozytywne rzeczy, który dzieją się wokół mnie. Stąd też te powody są tak drobne, że część ludzi ich nie zauważa. A szkoda, świat byłby lepszy, gdyby ludzie zauważali te drobne rzeczy. A Wy, zgadzacie się ze mną? Jakie są Wasze powody, dla których warto żyć?

Czekoladowa.

5 komentarzy:

 1. Życie jest zbyt fajne, żeby go nie kochać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I takie posty powinny być wszędzie! Aż serio chce się żyć jak czyta się coś takiego :) Ludzie, którzy już coś cięzkiego przeżyli mają powody by się cieszyć, a Ci którzy wiodą piękne cudowne życie tak na prawdę tego nie widzą i mówią, że jest beznadziejnie.. Dziwne jest to życie, ale jakie piękne! :)

  MÓJ BLOG:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pozytywny post! Szkoda, że ludzie częściej szukają powodów, dla których nie lubią swojego życia, a rzadziej dostrzegają powody do radośći.

  OdpowiedzUsuń